January 24, 2022 06:58
Свет

(Видео) Авион се урна во предградие во Калифорнија, две лица загинаа

Најмалку две лица загинаа кога авион „Цесна 340“ се урна во предградие на Сан Диего во Јужна Калифорнија.

Се верува дека меѓу загинатите е и пилотот на авионот.

Малиот авион удрил во комбе, а возачот загинал.

Повредени се најмалку две лица, меѓу кои и една жена која соседите ја извлекле низ прозор на куќа во која настанал пожар по несреќата.

Авионот летал кон аеродромот „Монтгомери-Гибс“ кога се урнал, а непосредно пред падот, контролорот го предупредил пилотот дека лета премногу ниско.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 6

watch anime dub JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

watch animes Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

ANIMEFLIX Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 12

Naruto: Shippuden