October 17, 2019 08:07
Магазин

(Видео) Авион се заплеткал во кабли од жичарница: Пилотот испаднал и чудесно преживеал

Мал патнички авион останал да виси на каблите од жичарница во Италија, откако некако успеал да се заплетка во нив, јавува Би-Би-Си. Иако пилотот бил исфрлен од авионот, поминал само со полесни повреди и е во болница. Единствениот патник во авионот се извлекол од авионот без повреди.

Полицијата ја испитува причината за оваа бизарна несреќа, а локалната служба за спасување, чии членови започнаа операција за спасување, објавија снимки од местото на настанот.

Ultraleggero finisce su seggiovia

Ultraleggero finisce su seggiovia, ecco le immagini del recupero. In azione l'alpinista Marco Confortola

Posted by TeleUnica on Понеделник, 07 октомври 2019

Нови вести

Huawei ги претстави бизнис резултатите за третиот квартал од 2019 година

Valentina

За заситените гледачи телевизиски канал без вести за Брегзит

zane

Сестрата на Амал Клуни ја нарушува репутацијата на познатата адвокатка

zane