January 28, 2022 05:58
Магазин

(Видео+Фото) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило професионалец да ја полие со киселина.
Таа денес гласно зборува за она што го доживеала за да им помогне на жените кои биле жртви на некаков облик на насилство.
Во 2008. година, Кејти имала сè за што сонуваше – била на врвот на кариерата, ја освоила титулата Мис Винчестер, работела како водителка и модел, заработувајќи многу пари … а потоа, во еден момент, се ѝ одзел оној во кој најмногу верувала.
Нејзиното тогашно момче Даниел Линч во напад на љубомора ангажирал професионалец кој истурил сулфурна киселина врз Кејти, а по овој монструозен чин кожата на лицето и била целосно стопена, коските и биле оштетени, го изгубила видот на едното око а биле повредени и делови од раката.

Сепак, тоа не било се. Даниел ја силувал и малтретирал 8. часа непосредно пред страшниот настан. Киселината била само „крајот на неговата одмазда“.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

WONDER EGG PRIORITY

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

ANIMEFLIX Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

Dragon Ball (Dub) Episode 146