January 22, 2019 22:28
Македонија

(Видео+Фото) Мега ѕвездата Цеца на концерт во Охрид

Мега ѕвездата Цеца на концерт во Охрид

Српската мега-ѕвезда Светлана Ражнатович Цеца спектакуларно шоу тоа го докажа уште еднаш, вчерна концертот во Охрид, на стадионот „Билјанини извори“.

Секоја можна песна и е хит, публиката и ги знае сите наизуст, без оглед дали се нови или старите хитови.

Специјален гостин на концертот на Цеца беше Џенан Лончаревич.

Related posts

Бројот на загинати деца во сообраќајни незгоди е недозволиво висок – совети како да ги заштитиме истите во сообраќајот

24info

Јовески за МИА: Груевски Македонија ја нема напуштено на било кој граничен премин

Filip

Курц го поддржа Западен Балкан за членство во ЕУ

24news