October 25, 2020 06:37
Спорт

Видал заврши работа со Интер

Играчот за врска на шпанскиот фудбалски гигант Барселона, Артуро Видал стана играч на Интер, соопшти прес-службата на клубот од Милано.

Договорот со 33-годишниот Чилеанец е потпишан на три години, износот на трансакцијата не беше обелоденет.

Видал играше за Барселона од 2018 година. Заедно со каталонскиот тим стана шампион на Шпанија и сопственик на Суперкупот на земјата. Минатата сезона тој одигра 43 натпревари за Барса и постигна осум голови и три асистенции.