August 5, 2021 04:38
Македонија

Веќе видено, ВМРО-ДПМНЕ партијата што брани криминал шири лажни вести повикувајќи се на лажни изјави на криминалци

ВМРО-ДПМНЕ, партијата на Христијан Мицкоски и Никола Груевски која по секоја цена брани криминалци се повикува на лажни изјави на криминалци за да шири лажни вести.

Тоа не е ништо ново, веќе видени и прочитани се ваквите очајни обиди на ВМРО-ДПМНЕ да ја манипулираат јавноста.

Лажни вести и тешки манипулации се тврдењата од Белиот дворец дека претседателот Зоран Заев или неговото семејство имале какви било контакти или соработка со лицето Седат Пекер.

Ниту една лага, ниту еден конструиран случај нема да го смени фактот дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која брани криминалци и насилници, партија која работи на штета на сопствениот народ, како што ниту една лага или измислица нема да ги спаси Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ од уште еден пораз од граѓаните.

AnimeDao watch animes: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10 (https://animedao.nl/m/EK4m/ep-10)

4Anime anime sites: Black Clover (Dub) Episode 152