June 24, 2021 20:54
Македонија

Вечерва ќе се направи уште една транплатација на срце во Македонија

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва на својот фејсбук профил објави дека се прават подготовки за четврта трансплантација на срце.

– Започнуваме подготовки за четврта трансплатација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш, напиша Филипче.

Досега во земјава се направени три трансплантации на срце. Првата трансплатнација од починат донор беше направена во мај минатата година, а годинава имаше уште две трансплантации.

Watch anime online for free at GoGoAnime watch animes. Watch Suzuka Episode 26

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Watch Ghost Slayers Ayashi: Inferno (Dub) Episode 5

https://animebee.to anime. Elf Princess Rane Episode 2

KissAnime Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/kissanimemx/blog#post484576870