June 14, 2021 06:39
Македонија

Вечерва ќе пристигне военото лице заразено со ковид 19 кое е на мисија во Централно Африканската Република

Доцна вечерва во Македонија ќе пристигне воено лице кое е на мисија во Централно Африканската Република и за кое се верува дека е позитивен на јужноафриканскиот сој на коронавирус. Ова за „Слободен печат“ го потврди министерот за здравство Венко Филипче.

– Се работи за војник, македонски државјанин, бил во база каде нема услови да биде лекуван. Засега нема типизација за каков сој коронавирус се работи но пациентот ќе биде сместен во изолација, рече Филипче.Заболениот македонски офицер е во Африканската Република во улога на обучувач на локалните воени сили, заедно со уште еден негов колега од Македонија.

AnimeDao animedao dororo: Dragon Ball Z (Dub) Episode 291

4Anime 4anime anime: Watch Dragon Ball Super Episode 32 (https://4anime.biz/m/9gg/ep-32)