October 18, 2021 02:50
Хроника

Вечерва ограбена аптека во Чаир, дошол сопственикот му се слошило и починал

Трагичен настан се случил вечерва во скопската населба Чаир – 40-годишен сопственик на аптека на улицата „Џон Кенеди“ починал кога дошол во објектот, кусо време откако вработена му јавила дека аптеката била ограбена, објави ТВ21.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека грабежот го пријавила вработена во аптеката вечерва во 20.40 часот. Според нејзиниот исказ, едно лице со закана со нож, ѝ го одзело дневниот промет.

„Десетина минути подоцна во аптеката дошол сопственикот А. С. (40), на кого, според пријавеното, му се слошило. За кратко време дошла Итна помош и со нивно возило е однесен на Клиниката за кардиологија, каде од страна на лекар е констатирана смрт“, велат од МВР за ТВ21.

Поврзани вести

329 нови случаи на коронавирус, починаа 13 лица

Igor

Дијана Хркаловиќ: Фатална полицајка која го штитела Беливук, сега Инстаграм ѕвезда обезбедувана од „гробарите“

Igor

Смилевски: Го сменивме ликот на Бутел за само четири години

Igor

Watch Lupin III: The Columbus Files (Dub) Episode Full

Website https://twistmoe.net: Watch the Garden of sinners Chapter 1: Overlooking View twistmoe Episode Full teist moe

Watch anime online for free at AnimeFLV animes online

AnimeBee: Ashita no Joe (Movie) (Dub) anime episode Full online free at https://animebee.to online anime

Gogoanimelol blogspot: https://gogoanimelol.blogspot.com/

Sxd quangnam: http://www.sxd.quangnam.gov.vn/Default.aspx?tabid=158&TLID=6526