January 18, 2021 03:33
Македонија

Вечерва доцни статистиката на заразени од Ковид-19 во земјава

До овој момент сѐ уште не е пристигната статистика од Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје во врска со новиот број на заразени, починати и оздравени лица од коронавирусот.

Претходно, од Министерството информираа дека во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 816 пациенти позитивни и сомнителни на корона вирусот.

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 24.9 – Digression: Hinata Sakaguchi Episode Full (https://funimationfree.com/m/zgxn/ep-1) at website https://funimationfree.com food wars funimation

Noblesse (Dub) Episode 9 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll 1 month free