October 17, 2021 18:45
Хроника

Вечерва големо апсење кај Велешта: Уапсени браќата Бојку

Вечерва големо апсење на патот Струга-Дебар, пред влезот во село Велешта. Полицијата продолжува со акцијата за ставање на криминалците зад решетки.

Во акција на Отсекот за потраги и специјалците „Тигри“, уапсени се двајца браќа од семејството Бојку, Ербен и Бесник, дознаваме од извори од истрагата.

Ербан се барал за издржување затворска казна од 21 година, а Бесник поради поседување оружје.

Watch 12-sai.: Chicchana Mune no Tokimeki 2nd Season Episode 12

Website https://animekisa.in: Watch Black Butler: Book of the Atlantic animekisa Episode Full dubbed anime

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Unico in the Island of Magic (https://aniwatch.pro/m/1kW5) Episode Full

Prsync: http://prsync.com/animefreak/

Evensi: https://www.evensi.com/profile/gogoanimelol/3582393/savethedate/