Спорт

Верстапен: Хамилтон имаше многу среќа што освои седум титули

Новиот Ф1 шампион, Макс Верстапен инсистира дека неговиот лут ривал Луис Хамилтон имал „многу среќа“ што стигнал до седум светски круни.

Серијата на Хамилтон беше прекината лани токму од возачот на Ред бул, Холанѓанецот во драматичната последна трка од сезоната во Абу Даби, по која Хамилтон влезе во „молк“ без ниту едно интервју и со шпекулации дека е подготвен да се повлече од спортот.
2021 беше прва година во турбо-хибридната ера во Ф1 во која Мерцедес не освоија титули – во претходните шест седум години, Хамилтон освои една титула, а една отиде кај Нико Розберг.

„Работите кои ќе дојдат понатаму во мојата кариера се само бонус и ќе уживам во нив. Морате да имате многу среќа да се борите за седум или осум титули. За тоа ви е потребен многу доминантен тим, така што многумина не добиваат таква шанса. За мене, секогаш сум сакал да имам една титула, и потоа ќе видиме што ќе добијам плус“, вели Верстапен за „Карнекст“ магазинот.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime websites BANANA FISH

AniWatch The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Dragon Ball Super (Dub) Episode 128

AniWatch Mieruko-chan

free anime online Boruto: Naruto Next Generations (Dub)