October 16, 2021 16:40
Спорт

Верстапен сезонава извози 469 круга како лидер во трките, повеќе од сите други возачи заедно

Возачот на Формула 1 тимот Ред Бул, Макс Верстапен е рангиран на прво место по бројот на кругови на Гран-при тркит , што ги помина како лидер во досегашниот дел од сезоната 2021.

Во тековното првенство, Верстапен ги предводеше трки во 469 круга. Според овој индикатор, Верстапен е пред сите други Формула 1 пилоти заедно, кои се најдоа на лидерската позиција.

Во текот на оваа сезона, како лидер на трката, покрај Верстапен, беа уште 10 возачи: Луис Хамилтон, Валтери Ботас, Естебан Окон, Шарл Леклер, Даниел Рикардо, Серхио Перез, Ландо Норис, Карлос Сајнц, Себастијан Фетел и Фернандо Алонсо.

Вкупно, овие 10 возачи беа „ороводци“ во 465 круга – 4 помалку од Верстапен.

Naruto Soyokazeden Movie: Naruto to Mashin to Mitsu no Onegai Dattebayo!! (https://4anime.biz/m/8KxE) Episode Full

AnimeFLV: Minami-ke Betsubara anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch anime free

https://twistmoe.net watch anime dub

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

AniWatch: Nine 3: Kanketsu-hen anime episode Full online free at https://aniwatch.pro aniwatch me