October 26, 2021 00:43
Спорт

Верстапен виновен за инцидентот со Хамилтон

Стјуардите на италијанското ГП го разгледаа инцидентот помеѓу Макс Верстапен и Луис Хамилтон. Лидеритево Формула 1 шампионатот се повлекоа од трката по меѓусебниот судир.

Судиите го казнија пилотот на Ред Бул со губење на три позиции на почетокот на следното ГН, во Русија, што ќе се одржи на 26 септември. Покрај тоа, Верстапен доби два казнени поени.

Педесет метри пред првиот свиок каде што се судрија, возачот на Мерцедес беше значително пред ривалот. Хамилтон рече дека Верстапен се обидел да изврши напад предоцна. Според кажувањата на стјуардите, Луис се обидувал да избегне несреќа. Судиите сметаа дека Холанѓанецот одлучил да маневрира предоцна.

Website https://gogoanime.be: Watch Kikou Kai Galient gogoanime Episode 25 gogoanime website reddit

AnimeTV: Ys II: Castle in the Heavens anime episode 4 online free at https://animetv.cc anime tv demon slayer

KissAnime: Yao Shen Ji Zhi Ying Yao Pian anime episode 40 online free at https://kissanime.mx re zero kissanime

AnimeHeaven: Aoharu x Kikanjuu: Kemono-tachi no Senjou da na! (Dub) anime episode Full online free at https://animeheaven.pro watch anime online

Spoke: https://www.spoke.com/companies/animefreakws-60dc430b2cd3fa3dbb01a424

A pr-cy: https://a.pr-cy.ru/gogoanime.lol