Спорт

Верона по пресврт ја победи Болоња на свој терен по 17 години

Верона со 2-1 беше подобра од Болоња во рамки на 23.коло во Серија А.

Рикардо Орсолини прв ги доведе гостите во водство во 14.минута од средбата. Џанлука Капрари израмни на 1-1 за домаќините во 38.минута. Победничкиот гол за домаќините беше дело на „џокерот“ од клупата Никола Калиниќ во 85.минута.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

WONDER EGG PRIORITY Episode 7

english dubbed anime AnimeHeaven WONDER EGG PRIORITY

Kiss x Sis (TV) Episode 4

AnimeHeaven Tokyo Revengers (Dub) Episode 22

anime streaming Tokyo Ghoul