October 22, 2021 12:31
Спорт

Верона го смени Ди Франческо по само три кола во Серија А

Тренерот Еузебио Ди Франческо ја напушти тренерската позиција на клупата кај италијанскиот калчолигаш Верона.Со Франческо разрешен е и целиот стручен штаб.

Ди Франческо го презеде тимот на 7 јуни 2021 година. Договорот му беше со важност до 2023 година.

Во тековната сезона, по три кола, Верона не успеа да освои ниту еден бод. 

Website https://animeheaven.pro: Watch This Boy Can Fight Aliens animeheaven Episode Full toradora anime heaven

https://animekisa.in free anime

Website https://animebee.to: Watch Hentatsu (TV) Recap animebee Episode Full dubbed anime

Website https://wcostream.cc: Watch Fractale wcostream Episode 11 close enough wcostream

V4 phpfox: https://v4.phpfox.com/kissanimemx

Debate: https://www.debate.org/gogoanimelol/