March 8, 2021 13:49
Свет

Верижен судир на 130 возила во Јапонија

Во снежна бура која го зафати автопатот во северниот дел на Јапонија и предизвика верижен судир на 130 возила, загина едно лице, а десет се повредени.

Бурата околу пладне зафати дел од автопатот Тохоку експресвеј во префектурата Мијаги.

Јапонија во изминатите неколку недели ја погоди силно снежно невреме, а во некои делови од земјата имало двојно повеќе врнежи од снег во однос на просечните.

My Hero Academia (Dub) Episode 13 at GoGoAnime go go go anime

Cells at Work! CODE BLACK! (https://animeheaven.pro/m/pAqL) Episode 4 at website https://animeheaven.pro. See more arifureta anime heaven