March 9, 2021 11:37
Магазин

Венди Вилијамс: Мојот поранешен сопруг беше сериски изневерувач

Венди Вилијамс откри дека нејзиниот поранешен сопруг Кевин Хантер имал многу љубовници и го нарече сериски изневерувач.

Во изјавата, дадена спроти премиерата на нејзиниот документарен филм Wendy Williams: What A Mess, таа откри дека тие сè уште одржуваат контакт.

Познатата водителка на ток-шоу (56) разговараше со дописникот на „Екстра“ Били Буш за документарецот во кој го истражува 23-годишниот брак со Кевин, кој заврши со развод во 2020 година.

„Кевин ме изневеруваше додека бев бремена со мојот син… и дознав и можев да се разведам тогаш, но си реков: Не, имам син, и нема да имам повеќе деца. Не сакав да останам сама со дете“, рече Венди.

Нивниот син Кевин Хантер Џуниор сега има 20 години.

By the Grace of the Gods Episode 12 at KissAnime legend of korra kissanime

Watch Kemono Jihen Episode 1 at GoGoAnime overlord gogoanime