November 30, 2021 16:27
Хроника

Велосипедист тешко повреден откако го прегазил камион

На 21.09.2021 во 11,30 чaсот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов” во Скопје, товарно моторно возило „ман” со приколка со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.Б.(44) од Скопје, удрило во велосипед управуван од Д.Т.(40) од Скопје. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”. Извршен бил увид на местото на настнот од увидна екипа од СВР Скопје.

Website https://animeheaven.pro: Watch Nobunagun animeheaven Episode 13 animeheaven unblocked

WCOStream: IS: Infinite Stratos 2 - World Purge-hen (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream pokemon

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

4Anime: DinoZaurs (Dub) anime episode 26 online free at https://4anime.biz my hero academia 4anime

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/kissanimemx

Forum acronis: https://forum.acronis.com/user/358936