January 27, 2021 07:28
Хроника

Велосипедист прегазил пешак во Аеродром, па избегал

На 28.11.2020 во 14.50 часот на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, велосипед, управуван од засега непознато лице, удрил во пешакот Г.Ј.(64) од Скопје, по што напуштил лице место.

Во незгодата, пешакот Г.Ј. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (Dub) (https://animeflix.nl/m/47Op) Episode 9 at website https://animeflix.nl. See more animeflix hero academia

Attack on Titan Season 3 Part 2 (https://animeheaven.pro/m/b857) Episode 10 at website https://animeheaven.pro anime heaven anime