January 17, 2020 17:51
Хроника

Велешанец во камион криумчарел 27 мигранти

Велешанецот Д.Р.(31) бил уапсен откако полицијата во неговиот камион пронашла 27 мигранти, вчера во близина на Гевгелија.

Според полицијата, во 18.20  часот на клучката Марвинци, полицајци сопреле камион со кумановски регистарски ознаки и по претресот пронашле 27 мигранти.  Возачот бил приведен и против него ќе биде поднесена кривична пријава за криумчарење на мигранти.

Мигрантите се предадени во Прифатниот центар Гевгелија.

Нови вести

Уапсен Емил Јакимовски

Igor

На Табановце пронајдени мигранти во товарен воз од Грција за Унгарија

Igor

Со лажен профил, закани и уцени, тетовец сакал да принуди 46-годишна жена да му биде љубовница

Igor