December 9, 2021 03:00
Спорт

Вајналдум: Не сум среќен во ПСЖ

Холандскиот фудбалски репрезентативец Џорџињо Вајналдум им откри на домашните новинари по вчерашниот натпревар против Гибралтар во рамки на мундијалските квалификации дека состојбата во ПСЖ е драстично поинаква од таа што ја замислувал кога летово дојде како големо засилување од редовите на Ливерпул.

Холанѓанецот не е во прв план во ПСЖ и претежно влегува во игра од клупата за резерви во завршните минути од натпреварите.

– Не можам да речам дека сум целосно среќен во ПСЖ. Состојбата не е онаква каква што ја замислував и каква што посакувам да биде. Но, тоа е фудбалот. Морам да се соочам со тоа и да продолжам да се борам за своето место, им изјави Вајналдум на холандските новинари.

– Секогаш сум бил физички максимално подготвен. Никогаш не сум имал проблеми поради згуснатиот распоред или честото играње. Меѓутоа, во ПСЖ ме дочека поинаква реалност, додаде Вајналдум.

anime streaming. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime online 4Anime My Hero Academia

4Anime Boruto: Naruto Next Generations Episode 224

4Anime One-Punch Man

anime stream How NOT to Summon a Demon Lord Ω

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 10