Спорт

Вајналдум не планира наскоро да го напушти ПСЖ

Фудбалерот од средниот ред на Пари Сен-Жермен, Жоржињо Вајналдум, откри дека не планира да го напушти тимот во скоро време.

Во англиските медиуми беше објавено дека играчот би можел да ја продолжи кариерата во Арсенал или Тотенхем.

Вајналдум изјави дека се уште се адаптира во францускиот клуб, во кој се приклучи во летото 2021 година.

– Мојата интеграција помина добро. Пристигнав во нов клуб и лига. Секој ден учам нешто ново од моите соиграчи и членови на тимот. Учам француски, тоа е важно за адаптација, изјави Вајналдум на  oфицијалниот канал ПСЖ.

Оваа сезона, Вајналдум одигра 18 натпревари за ПСЖ во Лига 1, од кои девет ги започна како стартер. Фудбалерот постигна еден гол и даде две асистенции.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Naruto: Shippuden (Dub) Episode 494

anime streaming ANIMEFLIX Attack on Titan (Dub)

ANIMEFLIX DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 3

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

anime online My Hero Academia Season 5 (Dub)