September 25, 2021 05:29
Свет

„Вашингтон пост” наложи задолжителна вакцинација за своите вработени

Сите вработени во „Вашингтон пост” мора да обезбедат доказ дека се вакцинирале против Ковид-19 до средината на септември, доколку сакаат да останат на работа. Исклучоци ќе бидат направени само од медицински и религиозни причини, наведе издавачот Фред Рајан во писмо до вработените.

Добавувачите и гостите на весникот, сопственост на најбогатиот човек на светот Џеф Безос, исто така ќе бидат примени во редакцијата само со документ за вакцинација.

Новата политика за вакцинација на изданието доаѓа во услови на зголемување на случаите Ковид-19 во САД, што се припишува на позаразната  Делта варијанта на вирусот.

Рајан рече дека повеќето вработени во весникот веќе доставиле документ за вакцинација. Тој истакна дека одлуката не е лесна, но верува дека планот е исправен со оглед на здравствената состојба.

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

AnimeFreak: Haikyu!! 2nd Season anime episode 25 online free at https://animefreak.ws animefreak avatar

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

https://wcostream.cc watch anime free

Acva2010 cs: https://acva2010.cs.drexel.edu/forum/index.php?u=/user/profile/57085/

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/gogoanimebe