June 25, 2022 09:01
Спорт

Васоски можен наследник на Канатларовски на клупата кај репрезентацијата до 21 година

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година во јуни ги очекува двата завршни натпревари во евроквалификациите, по кои може да добие нов селектор. Актуелниот македонски селектор Драган Канатларовски можно е да биде заменет со Александар Васоски, кој ваквата рокада ја најави во интервју за босанските медиуми.

– Во преговори сум со два клуба. Едниот е од Македонија, и е моќен, а вториот е од странство. Исто така, има опција и да ја преземам македонската репрезентација до 21 година, изјави Васоски, во интервју за порталот „Репрезентација.ба”.

Васоски, кој претходно овој месец ја напушти клупата на босанскиот прволигаш Сараево, најави дека одлуката за својот следен ангажман ќе ја донесе „овие денови”.

mã code go88

sunwin net sunwin - kingdom of gems sunwin pc