September 25, 2021 01:40
Спорт

Вардар 1961 со гостување кај норвешки Елверум ја отвора сезоната во ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денеска го потврди распоредот за новата сезона во Лигата на шампиони (ЛШ), според кој, македонскиот првак Вардар 1961 трипати во серија ќе биде домаќин, откако во воведното коло ќе му гостува на норвешки Елверум.

По стартното гостување во Норвешка, Вардар во Скопје ќе ги пречека Мешков Брест, Алборг и Монпеље, а од деветтото до 11 коло трипати по ред ќе гостува на екипите на Кил, Загреб и Монпеље.

Распоред на натпреварите на Вардар 1961 во ракометната Лига на шампиони за сезоната 2021/22:

1 коло, 15/16.09, Елверум – Вардар

2 коло, 22/23.09, Вардар – Мешков Брест

3 коло, 29/30.09, Вардар – Алборг

4 коло, 13/14.10, Вардар – Монпелје

5 коло, 20/21.10, Алборг – Вардар

6 коло, 27/28.10, Вардар – Кил

7 коло, 17/18.11, ПИК Сегед – Вардар

8 коло, 24/25.11, Вардар – ПИК Сегед

9 коло, 01/02.12, Кил – Вардар

10 коло, 08/09.12, Загреб – Вардар

11 коло, 16/17.02, Монпелје – Вардар

12 коло, 23/24.02, Вардар – Загреб

13 коло, 02/03.03, Мешков Брест – Вардар

14 коло, 09/10.03, Вардар – Елверум.

AnimeFLV: Stigma of the Wind anime episode 24 online free at https://animeflv.uk free anime

Website https://twistmoe.net: Watch Fatal Fury: The Motion Picture (Dub) twistmoe Episode Full animes online

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

Website https://animetv.cc: Watch Michel animetv Episode 26 anime online

Sqlservercentral: https://www.sqlservercentral.com/forums/user/animeflixnl

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/animeflixnl