December 6, 2019 22:09
Спорт

Вардар ќе игра два натпревари без тренерот Васоски на клупата

Александар Васоски, тренерот на лидерот во македонскиот прволигашки фудбалски шампионат Вардар заработи казна од два натпревари да не ја води својата екипа, поради исклучувањето на првенствениот меч во Струга со истоимениот домашен тим. Казната му ја изрече Дисциплинската комисија на ФФМ, поради некоректен однос кон судиите за време на полувремето.

Вардар без шефот на стручниот штаб ќе треба да ги одигра дуелите со Шкупи пред своите гледачи и со Силекс во Кратово.

 

Нови вести

Валверде за Меси: После 30 години, нормално е да се појават мисли за пензионирање

Filip

Чеферин за идејата на Перез за Суперлига: Тоа е себично, ќе го уништи фудбалот!

Igor

Сари: Не можеме да играме со Роналдо, Дибала и Игуаин во исто време

Filip