April 21, 2021 01:46
Спорт

Вардар Форино дисквалификуван од Втората лига – Запад

Вардар Форино откако не се појави како домаќин да го одигра локалното дерби со Гостивар во рамките од 17. коло во второлигашката фудбалска конкуреција во западната група ќе биде дисквалификуван од натмошното натпреаврување. Ова за вардар беше второ неоправдано непојавување на првенствен натпреавр сезонава по што следува дисквалификација.

Втората лига Запад ќе  продолжи со девет екипи, а тоа значи дека во секое коло ќе има по еден тим слободен. Бидејќи Вардар Форино се сели во понизок ранг, тоа значи дека на крајот од сезоната ќе испадне само уште еден клуб од оваа второлигашка група.

Скопје е прв на табелата во западната конкуренција со 40 бодови, седум повеќе од второпласираниот Гостивар.

AnimeDao animedao list: Attack on Titan Season 2 Episode 12

GoGoAnime overlord gogoanime: Gintama Episode 201