October 17, 2021 17:55
Спорт

Вардар со поддршка од навивачите ќе атакува на првата победа во ЛШ

Во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, вечерва (20.45 ч.)  македонскиот и двократен европски ракометен првак Вардар ќе го одигра вториот меч од групата А во новата сезона од Лигата на шампионите, прв пред своите гледачи со белорускиот Брест Мешков. Старо-новиот тренер на „црвено-црните“ Веселин Вујовиќ на прес конференцијата во пресрет на овој натпреавр порача дека Вардар не истиот тим кога игра со и без навивачи.

– Треба да се надминене во дуелот со Мешков кој од година во година оди напред. Немаа скок како Вардар кој ја освои ЛШ, но се сигурен клуб, имаат добри играчи иако сè се врти околу Скубе – рече Вујовиќ.

Група „А“, 2. коло

Денеска

18.45 часот Пик Сегед – ППД Загреб
18.45 часот Алборг – Монпеље
20.45 часот Вардар 1961 – Мешков Брест
20.45 часот Кил – Елверум

Табела: Алборг 2 бода, Кил 2, Пик Сегед 1, Монпеље 1, Вардар 1, Елверум 1, Мешков Брест 0, ППД Загреб 0.

KissAnime: Baku Tech! Bakugan Gachi anime episode 39 online free at https://kissanime.mx kissanime free

AnimeDao: Tamala 2010: A Punk Cat in Space anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao reddit

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

ANIMEFLIX: Hakumei to Mikochi: Neji to Bed to Irori to Bakuchi anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix dragon ball

Soundcloud: https://soundcloud.com/animeflixnl

Sonongnghiep hochiminhcity: http://www.sonongnghiep.hochiminhcity.gov.vn/Lists/GopyDB/DispForm.aspx?ID=5175