April 11, 2021 12:48
Спорт

Вардар посакува бодови во Запорожје

Македонскиот ракометен првак Вардар по ремито и триумфот над норвешкиот Елверум во двомечот од групата А во Лигата на шампионите, кои неделава се одиграа во Скопје, утре (20.15 ч.) го имаат третиот сезонски предизвик во регионалната СЕХА лига. Вардар ќе гостува кај украинскиот Мотор Запорожје во меч од 3. коло во СЕХА лигата. Време за подготвки нема, па „црвено-црната“ експедиција преку Истанбул патува за Запорожје, со иститиот играчки кадар. За разлика од последниот натпреавр одигран во средата направена е една рокада. Поради повреда нема да биде на рсполагање Јагуриновски, а на негово место шанса за деби настап ќе има Стефан Атанасовски.

-Имавме тешка пресметка со Елверум која не исцрпи и психички и физички. Ќе се подготвуваме на тактички план во од. Мотор игра брз ракомет и има забеклежителни реултати во ЛШ. Имаат нов тренер и нови играчи за разлика од минатат сезона. Треба да го запреме Маласинскас околу се врти целата игра. не сме без шанси. Ќе сториме се да освоиме бодови – вели Стевче Алушовски, тренерот на Вардар.

Fairy Tail Episode 175 at website https://animefreak.ws anime stream

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 12 at website https://4anime.biz. See more persona 4 animation reddit