October 22, 2021 07:57
Спорт

Вардар му врачи отказ на тренерот Симов

Нахтрофејниот макеоднски фудбалски колктив скопски Вардар која сезонава игра во второлигашката конкуренција и бележи загрижувачки резултати во првите четри кола, денеска одлучи да го разреши тренерот Горан Симов. По поразот викендов од Велешта (2:1), реагираше и навивачката група „Комити“, по што уследи и рекацијата на раководството на „црвено-црните“ откако тимот во четирите кола има една победа и едно реми и два порази.

-Фудбалскиот клуб Вардар и г-дин Горан Симов договорија прекин на соработката. Клубот се заблагодарува на Симов за досегашната соработка, на резултатите кои ги оствари како тренер на Вардар, и му посакува среќа во понатамошниот тек на неговата кариера се вели меѓу другото во рекацијата на Вардар.

Функцијата в.д шеф на стручен штаб ќе ја извршува досегашниот помошник Никола Глигоров.

 

Animepahe: The Man From; The Arrival of the Monarch anime episode 4 online free at https://animepahe.cc watch anime

Website https://gogoanime.be: Watch Moribito - Guardian of the Spirit (Dub) gogoanime Episode 26 gogoanime boruto

WCOStream: Virgin Fleet (Dub) anime episode 3 online free at https://wcostream.cc dubbed anime

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Gallery autodesk: https://gallery.autodesk.com/users/HZVXLSCDFT2Y

Veoh: https://www.veoh.com/users/kissanimemx