January 24, 2022 11:47
Спорт

Вардар може да заглави во втора лига по поразот од директниот конкурент Воска

Најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија, Вардар, попладнево во Охрид загуби од Воска со 1-2 и сега има пет бода минус во однос на Воска која е втора во втората лига запад, позиција која води во бараж.

После поразот од Силекс, кој е најсилен тим во втората лига запад, Вардар го претрпе и вториот пораз по ред, овојпат од директниот конкурент Воска. Двата гола во мрежата на Вардар паднаа во првото полувреме, а Црвено-црните намалија во финишот.

Интересно е и во втората лига исток, каде Слога Виница е нов лидер, откако прилепска Победа загуби од Каменица Саса. Слога има два бода плус во однос на Победа, а четири пред Саса.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

free anime One Piece

anime stream Hunter x Hunter (2011) (Dub)

anime to watch My Hero Academia Season 5 (Dub)

AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

AnimeDao Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone