March 1, 2021 10:16
Спорт

Вардар како замена за Чупиќ ќе донесе српски репрезентативец

Пред самиот старт на ракометното Светско првенство од Хрватска пристогна информација дека репрезентативното крило на „коцкестите“ Иван Чупиќ ќе го заврши петгодишниот престојот во „црвено-црниот“ табор и ќе се врати во редовите на Загреб. Вардар  е принуден да побараат нов играч на десната крилна позиција.

Во потрагата по наследник на Чупиќ изборот паднал на српскиот репрезентативец и некогашен член на Металург, Дарко Ѓукиќ, кој веќе ја договорил  преселбата во Скопје по завршувањето на сезонава.

Ѓукиќ добро е запознаен со мак-ракометот, со оглед на тоа дека беше дел од екипата на Металург една сезона, а во својата кариера настапувал и за Железничар Ниш, Бешикташ, Кјелце, Мешков Брест и Спортинг Лисабон.

 

The Daily Life of the Immortal King Episode 15 at Crunchyroll crunchyroll premium crack

Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 1 (https://funimationfree.com/m/Evv0/ep-1) at website https://funimationfree.com gen fukunaga