January 24, 2022 19:59
Спорт

Вардар има здравствени проблеми во тимот пред реваншот со ПИК Сегед

Повеќекратниот македонски и двократен европски првак Вардар в четврток ќе го игра реваншот од групата А во Лигата на шампионите против унграскиот ПИК Сегед, кој пред една недела ја искористи предноста на домашниот терен (34:31). Во рамките од 8. коло Вардар ќе се обиде да ја прекине црната серија од ќетири порази во низа во елитното натпреаврување.  Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ во пресрет на новата обврска во ЛШ се пожали дека има проблеми со здравствениот билтен кај играчите. Неизвесно е на колку од шестмината болни или повредни играчи ќе може да смета за дуелот в четврток во Скопје.

-Нашата ситуација во овој момент со здравствениот билтен е катастрофална. Дибиров има вироза, прима инфузии и не знаеме дали ќе биде спремен. Мишевски и Куни имаа судир и двајцата се во аут. Тото е повреден, Кудуз и Стоилов се неизвесни, рапортира Вујовиќ.

Според Вујовиќ без разлика на здравствениот билтен во тимот, оние кои ќе настапаат ќе имаат импењратив да го добијат овој натпреавр.

-За моите критериуми, за критериумите на јавноста недозволиво е да имате пет порази во низа. Мораме да одиграме цврсто и со малку голови, тоа ќе ни одговара за да дојдеме до победа и да ја прекинеме серијата порази, изјави Вујовиќ.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch anime dub AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub)

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

One-Punch Man

AnimeHeaven Dragon Ball Super Episode 127