Спорт

Вардар избори финале да го брани трофејот во ракометниот куп

Актуелниот бранител на трофејот Вардар 1961 обезбеди пласман во финалето на Македонскиот ракометен куп, откако попладнево во Кавадарци го совлада Еурофарм Пелистер 2 со 28-24 (13-11).

Вардар резултатски го контролираше натпреварот во салата „Јасмин” и заслужено се пласираше во финалето во кое ќе се обиде да ја освои 15. куп титула во клупската историја.

Најефикасни во редовите на Вардар беа Тимур Дибиров со десет и Филип Талески со девет голови.

Противник на „црвено – црните” во битката за трофејот ќе им биде победникот од второто полуфинале меѓу Еурофарм Пелистер и Бутел.

Ракометното финале во машка конкуренција е на програмата в недела во салата „Јасмин” во Кавадарци.

watch anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Naruto (Dub)

Attack on Titan Final Season (Dub)

AnimeFreak Bleach (Dub) Episode 366

Dragon Ball Z (Dub) Episode 284

AnimeFreak Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full