October 26, 2021 13:12
Спорт

Вардар загуби и во Велешта

Во четвртото коло од Втората македонска лига – Запад, скопски Вардар попладенво го претрпе вториот пораз, овојпат на гостувањето во Велешта со 2:1. По првото полувреме Вардар водеше со голот на Николов, а пресвртот се случи во вториот дел кога домаќините со погодоците на Даути и Лена стасаа до прва победа сезонава.

Во другите мечеви од четвртото коло во западната група постигнати се следните реџзултати: Силекс – Воска Спорт 1:0, Кадино – Гостивар 0:0, Беса – Кораби 1:2, Охрид – Тетекс 0:1.

Табела: Силекс 12 бодови, Тетекс 7, Кораби 7, Воска Спорт 6, Беса 6, Кадино 5, Вардар 4, Велешта 4, Охрид 3, Гостивар 2.

Во Втората лига – Истокпостигнати се следните резултати: Каменица Саса – Детонит Јуниор 1:0,  Братство 07 – Кит Го Пехчево 0:4, Кожуф Гевгелија – Беласица 1:2, Осогово – Лок. Градско 2:2, Слога Виница – Победа 2:1.

Табела: Слога Виница 12 бодови, Беласица 10, Каменица Саса 10, Победа 7, Кит Го Пехчево 4, Осогово 4, Лок. Градско 1, Детонит Јуниор 1, Братство 1.

KissAnime: Nanami-chan anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kissanime twitter

Website https://aniwatch.pro: Watch Carole & Tuesday aniwatch Episode 24 watch anime

Shingu: Secret of the Stellar Wars (https://animebee.to/m/p66m) Episode 26

Website https://animeflv.uk: Watch Cardfight!! Vanguard Legion Mate animeflv Episode 33 animeflv

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/animeflixnl/

Qiita: https://qiita.com/gogoanimelol