Спорт

Вардар, Еурофарм Пелистер, Металург и Бутел во битка за Куп трофејот

Еурофарм Пелистер и Металург со денешните победи над Пролет и Работнички им се придружија на Вардар и Бутел во битката за ракометниот Куп трофеј.

Пелистер на гостински терен славеше над Пролет со високи 21-36 додека пак Металург триумфираше со 28-34 во ,,Јане Сандански”

Вардарци уште пред две седмици славеа над Радовиш, а Бутел Скопје го елиминираше тимот на Охрид.

Завршниот турнир во Купот ќе се игра од 21 до 23 мај, а местото на одигрување на натпреварите и полуфиналните двојки ќе бидат дополнително познати.

KissAnime kissanime site closed: Dr. Stone: Stone Wars (https://kissanimeonline.com/m/MVKg) Episode 11

AnimeDao animedao tower of god: Your Lie in April (https://animedao.nl/m/BKP) Episode 22