January 25, 2021 01:15
Спорт

Вардар го победи Борец и се проби во горниот дел на табелата во ПМФЛ

Во првиот натпревар од 12. коло од Првата македонска фудбалска лига, Вардар попладнево во Велес го совлада Борец со 2:0.

Стрелци на головите беа Јован Попзлатанов и Матеј Цветаноски во последните десетина минути, откако домаќините не реализираа неколку убави шанси.

Со оваа победа, Вардар стигна до 16 бода и се најде во првата половина на табелата.

Другите натпревари од ова коло се играат утре. Двојките се:

Академија Пандев – Пелистер
Работнички – Македонија ЃП
Шкендија – Шкупи
Силекс – Беласица
Струга Трим Лум – Ренова.

Табела: Шкендија 25 бода, Шкупи 23, Македонија ЃП 22, Борец 19, Струга Трим Лум 16, Вардар 16, Силекс 14, Работнички 13, Пелистер 12, Ренова 8, Академија Пандев 7, Беласица 5.

Kaguya-sama: Love is War Season 2 (https://gogoanime.be/m/oooO) Episode 12 at website https://gogoanime.be gogoanime25

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (https://animeheaven.pro/m/zDDO) Episode 1-2 Fansub at website https://animeheaven.pro anime heaven org