January 25, 2022 05:34
Спорт

Вардар без Гаџа ќе излезе на мегдан со фаворитот Кил

Македонскиот и двократен европски ракометен правак Вардар утре (20.45 ч.) ја продолжува својата нов меѓународна приказна во елитното клупско натпреварување Лигата на шампионите со одигрувањето на деветтиот натпревар во групата А на гости кај германскиот Кил (20.45 часот). „Црвено-црните“ се во непријатна серија од пет порази во низа и се наоѓаат на шестата позиција со пет бодови, а бундеслигашот е на третото место со 11.

– Нè очекуваат три многу важни натпревари, првиот е во Кил каде што секако не сме фаворити, ниту една екипа во Европа не е фаворит во Кил. Би било многу важно за нас да одиграме еден добар натпревар, бидејќи тоа би било значајна мотивација за мечот во Загреб (8 декември) и дуелот во Битола против Еурофарм Пелистер (18 декември). Што се однесува до составот, имаме проблем, Гаџа доби вироза и единствениот среден бек, класичен кој го имаме, нема да патува со нас, тоа ми прави многу проблеми. Се враќа Куни Моралес, иако не е 100% подготвен, но сепак да биде во контакт со самиот амбиент, за да не направи преголема пауза.

И голманот Борко Ристовски сè уште не се опоравил од проблемот кој го има веќе подолг период, јас се надевам дека и тоа брзо ќе се реши, вели Веселин Вујовиќ тренерот на Вардар прред заминувањето на експедиоцоијата за Германија.

Вардар од претстојните три натпревари би бил задоволен да оставри две победи.

stream anime online. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 11

dubbed anime AnimeDao Attack on Titan Season 3

online anime Fairy Tail (Dub)

anime websites Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

free anime Naruto