January 29, 2022 00:37
Спорт

Варан: Фудбалерите се како болиди во Формула 1

Рафаел Варан напорно работи за да се врати на врвот на формата.

Францускиот дефанзивец во англиските медиуми истакна дека фудбалерите се како болиди во Формула 1.

„Напорно работам. Фудбалерите се како болиди во формула 1, па некогаш потребно е да го промениш моторот за да се унапредиш. Морам да промам некои ситници кои прават разлика. Свесен сум дека морам и сакам да се прилагодам. Напорно работам за да бидам на својот максимум. Тешко е, но сакам да напредувам“, изјави Варан.

Ќе потсетиме Варан е отсутен од теренот уште од натпреварот со Аталанта во Лигата на шампионите во Бергамо во ноември кога неговиот Манчестер Јунајтед ремизираше 2:2.

 

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanime pro GoGoAnime Black Clover (Dub)

GoGoAnime Naruto (Dub) Episode 217

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 9

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

stream anime online The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement