August 2, 2021 21:34
Спорт

Варан се договори со Манчестер јунајтед за плата од 12 милиони евра

Дефанзивецот на шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид, Рафаел Варан е близу до трансфер во редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер јунајтед.

Францускиот интеранционалец (28-години) ги договорил со англискиот клуб  личните услови, останува уште согласноста од Реал мадрид. Договорот кој го постигнал Варан ќе му трае до летото 2026 година. Играч ќе добива плата од 12 милиони евра годишно.

Варан игра за Реал од летото 2011 година. Во сезоната 2020/21, фудбалерите одиграа 41 натпревар за клубот од Мадрид, постигна два гола.

Порталот „Трансфермаркт” ја проценува вредноста на играчот на 70 милиони евра.

AnimeHeaven: Dragon Ball Special - History of Japan anime episode 2 RAW online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball

ANIMEFLIX: Concrete Revolutio: Choujin Gensou - The Last Song (Dub) anime episode 11 online free at https://animeflix.nl animeflix my hero academia movie

4Anime: Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus anime episode Full online free at https://4anime.biz dubbed anime

Osf: https://osf.io/qmc52/

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/animefreakws

Wnyblues: https://wnyblues.org/My-Blues-Society/My-Profile/userId/137786