September 25, 2021 06:14
Спорт

Ван Дајк на новинар му порача да не лаже !

Холандската фудбалска ѕвезда од редовите на Ливерпул, Вирџил Ван Дајк жестоко го нападна новинарот на британски „Мирор“, нарекувајќи го лажго, откако овој напишал текст во кој стоперот го означил како водач на побуна во таборот на „лалињата“ против Луј Ван Гал, кој се споменува како прв кандидат за испразнетото место.

Според „Мирор“, Ван Дајк бил водачот на побуната за Ван Гал да не ја добие селекторската функција, откако во Холандија се појавија информации дека фудбалската федерација (КНВБ) е решена да го врати овој стратег од пензија, после отказот што го доби Франк Де Бур за неуспехот на Европското првенство и елиминацијата од Чешка (0-2) во осминафиналето.

Наводно, како што пишува новинарот Сајмон Мулок, избор на фудбалерите е селектор да биде Хенк Тен Кате, а не Ван Гал, по што жестоко реагираше Ван Дајк.

-Оваа приказна е потполно неточна. Никогаш не било поважно новинарите да ја пишуваат вистината, а не да измислуваат и да лажат. Засрами се, господине Мулок, напишал Ван Дајк.

A Sister's All You Need (Dub) Episode 12

AnimeTV: MM! anime episode 12 online free at https://animetv.cc anime tv streaming

Watch World Break: Aria of Curse for a Holy Swordsman Episode 12

Free! - Eternal Summer (Dub) (https://kissanime.mx/m/qEkW) Episode 13

Gogoanimelol xtgem: http://gogoanimelol.xtgem.com/

Mastodon: https://mastodon.top/@animefreakws