January 21, 2020 12:00
Спорт

Ван Дајк го напушти кампот на Холандија

– Капитенот на Холандија, Вирџил ван Дајк бил ослободен од кампот на тимот и нема да учествува во мечот против Естонија дома од лични причини, соопшти локалната фудбалска федерација.

Оттаму се пофалија дека „Јохан Кројф арена”, која собира 53.000 места е речиси цела распродадена за натпреварот во вторник, кој е последен од квалификацискиот циклус за ЕП 2020.

„Лалињата” синоќа се квалификуваа на собирот следната година, а сè уште имаат шанси да завршат први во својата група „Ц”.

Нови вести

Норвешка продолжува без Род да финишира на Европското првенство

Igor

Англиската Премиер лига најдобра на светот, македонската Прва лига на 77. место

Igor

Надал без проблеми се пласира во 2. коло на Австарлија опен

Igor