August 15, 2020 00:34
Спорт

Ван Дајк го напушти кампот на Холандија

– Капитенот на Холандија, Вирџил ван Дајк бил ослободен од кампот на тимот и нема да учествува во мечот против Естонија дома од лични причини, соопшти локалната фудбалска федерација.

Оттаму се пофалија дека „Јохан Кројф арена”, која собира 53.000 места е речиси цела распродадена за натпреварот во вторник, кој е последен од квалификацискиот циклус за ЕП 2020.

„Лалињата” синоќа се квалификуваа на собирот следната година, а сè уште имаат шанси да завршат први во својата група „Ц”.