September 25, 2021 02:23
Спорт

Ван Бастен: 18 пати сум подобар од Вернер

Легендата на холандскиот фудбал, Марко ван Бастен, нема позитивно мислење за квалитетите на напаѓачот на Челси, Тимо Вернер. Смет дека тој не е калибар за големите европски клубови.

„Дури мислам дека е квалитетите му се скромни. Бев најмалку 18 пати подобар од него. Тој не може да биде голгетер од светска класа и не треба да игра за голем клуб“, порачал Ван Бастен.

Тимо Вернер, во летниот преоден рок во 2020 година, го напушти Лајпциг и се пресели во Челси. Роман Абрамович за него плати 50 милиони евра, а тој во првата сезона испорача само шест гола во Премиер лигата.

Website https://animefreak.ws: Watch Ganbarist! Shun animefreak Episode 30 kiss x sis animefreak

ANIMEFLIX: Kokkoku anime episode 12 online free at https://animeflix.nl hotarubi no mori e animeflix

Website https://gogoanime.be: Watch Love Love 7 DVD Specials gogoanime Episode 2 gogoanime tower of god

WCOStream: Summer Storm! Open for Business anime episode 13 online free at https://wcostream.cc watch anime free

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/animeflixnl

Behance: https://www.behance.net/gogoanimebe