Скопје

Вандализам во Градски парк: Фрлени клупи во езерцето и превртен мобилен тоалет

Јавно претпријатие „Паркови и зеленило“ – Скопје на Фејсбук сподели фотографии од како што велат вандализам во Градскиот парк.

-Изминатиот сончев викенд ја зголеми посетеноста во Градскиот парк што придонесе нашите екипи да соберат еден полн камион со отпадоци кои посетителите ги оставија зад себе. Како ова да не беше доволно, утрово наидовме на три фрлени клупи во езерцето во Првиот дел на паркот по што веднаш ги извадивме , додека во Вториот дел затекнавме превртена мобилна тоалетна кабина. Упатуваме АПЕЛ до сите граѓани да не фрлаат ѓубре и совесно да ги користат и чуваат парковските елементи при посета на парковите и да се грижат за природата која е од огромно значење за сите нас, стои во објавата на ЈП „Паркови и зеленило“ – Скопје.

anime website. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime freak tv WONDER EGG PRIORITY

My Hero Academia

AnimeFreak Bleach Episode 357

anime online Naruto: Shippuden

dubbed anime Black Clover