October 26, 2021 19:40
Магазин

„Валентино” со специјален дуксер повикува на вакцинација

Луксузната модна куќа „Валентино” претстави специјален дизајн на дуксер со кој повикува на вакцинација, со нивното лого – буквата „V” и натпис „вакцинирани” со црвени букви. Ова парче облека чини 690 долари, а средствата од продажбата ќе бидат наменети за УНИЦЕФ.

Идејата потекна од социјалните мрежи, а меѓу првите поддржувачи на оваа иницијатива беа дизајнерот Пјерпаоло Пичиоли, стилистката Зерина Акерс, Емануела Фарнети, поранешна уредничка на италијанскиот „Вог”, пејачката Лејди Гага и други.

Средствата ќе ја поткрепат и програмата „Ковакс” на Светската здравствена организација, чија цел е да достави вакцини во земји каде што тие сѐ уште не се широко достапни.

Website https://animeflv.uk: Watch Peeping Life Specials animeflv Episode 2 - Raw anime online

4Anime: The "Hentai" Prince and the Stony Cat. anime episode 12 online free at https://4anime.biz 4anime heroes rising

Website https://aniwatch.pro: Watch Fish in the Trap aniwatch Episode Full dubbed anime

Website https://animekisa.in: Watch K-ON!!: Ura-On!! animekisa Episode 9 watch anime dub

Cdprojekt: https://www.cdprojekt.com/pl/forums/users/gogoanimelol/

Myspace: https://myspace.com/gogoanimebe