October 15, 2019 23:51
Спорт

Валверде: Јас сум виновен за лошите игри на Барселона

Актуелниот фудбалски првак на Шпанија, Барселона изнеандувачки загуби на гостувањето кај Гаранада (2-0) во 5. коло Пример. Барселона лошо игра на гостински терен, а ако се погледа наназад и во финишот од минатат сезона во осумте натпревари одиграни на гости имаат само една победа.

-Загрижен сум. Играме лошо на гости подолго време. јас сум виновен за тоа бидејќи тренерот секогаш е одговорен за играта и резутатите – изјави Ернесто Валверде, тренерот на Барселона по најновиот кикс на неговиот тим.

Барселона на овој натпреавр упати само еден удар кон голот на противникот.

Нови вести

Шпанија во финишот спаси бод во Шведска и се пласираше на ЕП

Igor

Леклер: Среќен сум што имам клупски колега како Фетел

Igor

Малдини: Освоив пет титули во ЛШ, но сите го паметат само Истанбул

Igor