Спорт

Валверде: Јас сум виновен за лошите игри на Барселона

Актуелниот фудбалски првак на Шпанија, Барселона изнеандувачки загуби на гостувањето кај Гаранада (2-0) во 5. коло Пример. Барселона лошо игра на гостински терен, а ако се погледа наназад и во финишот од минатат сезона во осумте натпревари одиграни на гости имаат само една победа.

-Загрижен сум. Играме лошо на гости подолго време. јас сум виновен за тоа бидејќи тренерот секогаш е одговорен за играта и резутатите – изјави Ернесто Валверде, тренерот на Барселона по најновиот кикс на неговиот тим.

Барселона на овој натпреавр упати само еден удар кон голот на противникот.