Хроника

Валандовчанец силувал жена, своја роднина

На 04.05.2021 во 02.20 часот, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода Д.У.(39) од Валандово.

Тој е осомничен дека на 02.05.2021 извршил обљуба врз 39-годишна жена од Валандово, негова роднина.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

AniWatch anime websites: Redo of Healer (https://aniwatch.pro/m/dWl1) Episode 12

AnimeTV anime tv web: Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 13