April 11, 2021 11:49
Македонија

Вакцинирани 3 028 здравствени работници, 120 369 граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 3 028 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство.

Имунизацијата се одвива во модуларната болница при Инфективната клиника во Скопје, а се врши со вакцини од производителот „Фајзер” кои државава го доби како донација од Србија.

За вакцинација преку веб-страницата „vakcinacija.mk” досега се пријавиле 72 800 граѓани, а 47 569 преку матичен лекар, посочија од Министерството за здравство.

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) (https://aniwatch.pro/m/3BjK) Episode 105 at website https://aniwatch.pro. See more watch anime

Watch One Piece (Dub) Episode 527 (https://wcostream.cc/m/mWJ/ep-527) at website https://wcostream.cc dubbed anime