February 17, 2019 11:15
Спорт

Буфон: Штета што нашата победничка серија е прекината

Голманот на Пари Сен Жермен, Џанлуиџи Буфон, помалку е разочаран дека клубот не успеал да го продолжи својот победнички поход во Француското фудбалско првенство.

Парижаните во изминатото коло загубија од Олимпик Лион (1:2). Пред тоа, тие имаа 18 победи и две нерешени средби оваа сезоната.

  • Штета е што нашата победничка серија е завршена, објави Буфон на својот твитер-профил.

Во минатото првенство ПСЖ имаше серија од 21 натпревар без пораз.

Related posts

Нов пораз за „Феникс“, Дончиќ пак најзаслужен за победата на „Далас“

Igor

Емери нема да ги казни неговите ѕвезди за „хипи крекот”

Filip

Емери казнет со 8 илјади фунти за шутирање на шише

Igor